• 2010-01-19

Zapach Czasu Teatru KTO w Teheranie

W dniach od 25 do 31 stycznia 2010 roku Teatr KTO będzie gościł w Iranie na 28. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Fadjr (28th Fadjr International Theatre Festival) w Teheranie ze spektaklem plenerowym Zapach Czasu. Przedstawienie zostanie zaprezentowane cztery razy: 27, 28, 29 i 30 stycznia.

Zapach Czasu

Zapach Czasu

Zapach czasu to poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza, a także przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera. W przedstawieniu występuje wiele barwnych, czasem strasznych, czasem śmiesznych postaci i sytuacji charakterystycznych dla małego polskiego miasteczka lat 20-30. Jest to jednak spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości.

W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również na żywo przez aktorów na harmonijkach ustnych. Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła.

Spektakl prezentowany był w wielu miastach Polski, a także we Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, na Ukrainie, w Brazylii, Tunezji, Korei Południowej, Meksyku.

Muzyka: Piotr Czajkowski
Opracowanie muzyczne: Jan Poprawa, Jerzy Zoń
Aranżacja utworów na harmonijkę ustną: Paweł Ostafil
Plastyka ruchu: Krzysztof Jędrysek
Scenografia i kostiumy: Krzysztof Tyszkiewicz
Pomysły scenograficzne: Jerzy Zoń
Kierownictwo techniczne: Maciej Wąsik
Pirotechnika, efekty : Jacek Baraniak, Maciej Wąsik
Wykonanie dekoracji: Robert Calikowski
Scenariusz: Jerzy Zoń
Konsultacja: Zbigniew Sułkowski
Reżyseria: Jerzy Zoń

Dodaj komentarz