Temps d’images 2010

W dniach od 21 do 31 stycznia 2010 roku w nowej przestrzeni Laboratorium CSW Zamek Ujazdowski odbędzie się piąta edycja Festiwalu Temps d’Images. Festiwal to cykliczny międzynarodowy projekt interdyscyplinarny, stworzony w 2002 przez europejski kanał kulturalny ARTE oraz La Ferme du Buisson – Scene Nationale de Marne-la-Vallee, mający na celu produkcję oraz prezentację projektów z pogranicza sztuk performatywnych i wizualnych.

Temps d'image

Temps d'image

21 stycznia o godzinie 21.00 Festiwal rozpocznie premiera Przejścia technicznego - performansu, który jest próbą zmierzenia się z tematem samobójstwa:

Inspiracją do powstania spektaklu było krótkie zdanie z książki Bóg bestia Ala Alvareza: Wśród samobójców można wyróżnić grupę dokonującą aktu bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi. Kiedy zapada w człowieku ta decyzja? Czy można powiedzieć, że nic tego nie zapowiadało? Jak bardzo trzeba być samotnym? W Przejściu technicznym tradycyjny spektakl teatralny odchodzi na rzecz zdarzenia. Intymnego zdarzenia. Zredukowana liczba odbiorców i prawdziwe mieszkanie zamiast sceny dają widzom szansę prześledzenia przebiegu myśli, uchwycenia tego momentu, w którym zapada decyzja. Jeśli zapada… Performance jest także opowieścią o samotności. Samotności bliskiej, bo tej za ścianą. Jakub Kamieński

Poza Przejściem technicznym Jakuba Kamieńskiego we współpracy z architektem Marcinem Kwietowiczem, zaprezentowane zostaną jeszcze dwa performensy: SEIGRADI_concerto per voce e musiche sintetiche w wykonaniu projektu Santasangre z Rzymu oraz Les faux-semblants, confidences Marie-France i Patrici Martin. Odbędzie się także prezentacja wideo włoskiego kolektywu MASBEDO oraz aukcja na żywo Bartka Kraciuka, w ramach której artysta odsprzeda swoje zaproszenie do udziału w festiwalu.

Dodaj komentarz