• 2010-01-08

Zimowy przegląd plastyki zamojskiej

22 stycznia 2010 roku o godzinie 17.00 w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej w Zamościu odbędzie się otwarcie wystawy Zimowy Przegląd Plastyki Zamojskiej – 2010.

Systematyczne przeglądy dokonań zamojskiego środowiska plastycznego stały się już tradycją. Atmosfera oraz kulturowy i historyczny dorobek Zamościa – Renesansowego Miasta Idealnego – zawsze inspirowały artystów żyjących i tworzących w Hetmańskim Grodzie, a także w zasięgu jego oddziaływania. Jest to miasto promieniujące na zewnątrz swoim potencjałem i aktywnością działających w nim ludzi kultury.

Znaczącą częścią tego środowiska są nauczyciele zamojskiego Liceum Plastycznego, którzy przekazując młodzieży swoją wiedzę i doświadczenie, stymulują rozwój jej talentu i wrażliwości. Do tego rozwoju przyczynia się także działalność BWA Galerii Zamojskiej. Aktywność i współpraca obu placówek na tym polu jest cennym zjawiskiem w kulturalnym pejzażu miasta.

Na tegorocznym Zimowym Przeglądzie Plastyki Zamojskiej zauważalne jest twórcze zmaganie z materią i optymistyczna różnorodność postaw. Prezentowane obrazy – malowane techniką olejną, grafiki czy rzeźby, w warstwie formalnej nawiązują do realizmu jak i zmierzają w kierunku abstrakji.

Dodaj komentarz