• 2010-01-08

Koncert Polpo Motel w Sosnowcu

15 stycznia 2010 roku o godz. 18.00 w Zamku Sieleckim w Sosnowcu odbędzie się koncert zespołu Polpo Motel. Zespół  tworzy dwójka muzyków wywodzących się ze skrajnie różnych światów.

Polpo Motel

Polpo Motel

Olga Mysłowska jest klasycznie wykształconą śpiewaczką, uczyła się miedzy innymi u Emmy Kirkby, Paula Esswooda, Jamesa Oxleya i Olgi Pasiecznik. Ma na swoim koncie występy w prestiżowych salach koncertowych (Filharmonia, Studio Koncertowe S1 Polskiego Radia) i jako solistka współpracuje z wieloma zespołami specjalizującymi się w stylowym wykonywaniu muzyki baroku, jest również zapraszana do udziału w prawykonaniach utworów muzyki współczesnej, jednak na potrzeby Polpo Motel używa zwykłego, nieoperowego głosu oraz jest autorką tekstów piosenek.

Daniel Pigoński był klawiszowcem w zespole Pustki, jest współzałożycielem zespołu Elektrolot, w którym współpracował z Bartkiem Weberem oraz Marią Peszek. Zajmuje się również tworzeniem muzyki do teatru, był zapraszany przez takich reżyserów jak Piotr Cieplak, Michał Borczuch, Arkadiusz Tworus czy Piotr Lachmann. W Polpo Motel gra na małych keyboardach Casio.

Ich piosenki są połączeniem absurdalnej elektroniki, estetyzującego wokalu i groteskowych tekstów. Muzycy, na określenie swojego stylu, ukuli wyrażenie eklektronika. Poza tym deklarują, że są zespołem kieszonkowym, bo razem z całym sprzętem są w stanie się zmieścić w sportowym kabriolecie.

Polpo Motel
15 stycznia
Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki
ul. Zamkowa 2

Dodaj komentarz