Nie – znośna lekkość bytu

8 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy prac Joanny Skurskiej Nie – znośna lekkość bytu. Wystawa w galerii Nadbałtyckiego Centrum Kultury prezentowana będzie do 7 lutego 2010 roku. Towarzyszyć będzie VIII Międzynarodowemu Nadbałtyckiemu Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni oraz XII Międzynarodowemu Triennale Tkaniny Unikatowej w Łodzi.

Inka

Inka

Joanna Skurska jest absolwentką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie mieszka i tworzy w Niemczech. Brała udział w ponad 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie, a jej prace znalazły uznanie na licznych konkursach w dziedzinie malarstwa i tkaniny artystycznej. Od 2002 roku współtworzy galerię Red Corridor w Fuldzie.

Prace Skurskiej w przewrotny sposób łączą ze sobą elementy tkaniny artystycznej oraz rzeźby. Jej trójwymiarowe projekty, wykonane z drutu i siatki miedzianej, są niezwykle delikatne i zwiewne. Misternie wykonane obiekty zdają się dyskretnie szeptać o sekretach kobiecej psychiki, głęboko skrywanych emocjach, o rzeczach ważkich i poważnych.

Na wystawie zaprezentowany zostanie przekrój prac wykonanych w przeciągu ostatnich 3 lat oraz obiekty z nowej serii Nie – znośna lekkość bytu.

Kuratorka wystawy: Anna Zalewska

Dodaj komentarz