• 2009-12-30

Spektakl Lailonia w Szczecinie

Od 8 do 10 stycznia oraz od 15 do 17 stycznia 2010 roku o godz. 20.00 w Teatrze Kana w Szczecinie będzie można zobaczyć spektakl pt. Lailonia w reżyserii Mateusza Przyłęckiego. Lailonia to przedstawienie na motywach zbioru opowiadań: 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz inne bajki Leszka Kołakowskiego.

Leszek Kołakowski pisze: Tu na ziemi nie ma sukcesu. Oczywiście są ludzie sławni. Jednak mimo wszystko bym utrzymywał, że wszyscy jesteśmy nieudacznikami. Czy mamy, zatem zaakceptować życie jako nieuchronną porażkę? Czy oznacza to, iż nie warto podejmować próby zawalczenia o własne szczęście? Czy mamy w ogóle szansę na wygraną w szamotaninie z własnym losem? Czy mamy jakikolwiek wpływ na jej wynik?

Inscenizacja Lailonii pomyślana została jako zabawa teatrem w teatr, która dzieje się na naszych oczach. Na pustej scenie postaci w czarnych kostiumach: miną, gestem, za pomocą elementów garderoby i prostych rekwizytów tworzą inscenizacje kolejnych opowieści. Jest w tym trochę powrotu do zabawy z dzieciństwa w teatr na podwórku, jest trochę kabaretu.

Widz przez cały spektakl nabiera przekonania, że choć ułomny człowiek/aktor tworzy ułomny świat, to jednak jest to cudowny świat, w którym warto być.

Lailonia
od 8 do 10 stycznia,  od 15 do 17 stycznia
Teatr Kana w Szczecinie

Dodaj komentarz