• 2009-12-30

Kabarety, kino i śpiew w Krakowie

31 stycznia 2010 roku o godz. 19.00 na Scenie Teatru Groteska w Krakowie wystąpią Maja i Andrzej Sikorowscy z zespołem. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu Kabarety, kino i śpiew.

W 2010 roku Śródmiejski Ośrodek Kultury rozpoczyna nowy cykl, będący nową propozycją pośród wydarzeń estradowych w Krakowie, zatytułowany Kabarety, kino i śpiew. Będą to comiesięczne spotkania z wybitnymi artystami i osobowościami. Celem spotkań, poza umożliwieniem publiczności spotkania z artystą, jest pokazanie go z innej, mniej znanej szerszej opinii publicznej strony, być może równie ciekawej; zaprezentowanie jego pasji, talentów, może również słabości, niedoskonałości czy trudności, z jakimi przychodzi mu się zmierzać.

Śródmiejski Ośrodek Kultury pragnie namówić gości, nie tylko krakusów, do wspomnień związanych z  miastem, regionem. Nie ma chyba człowieka uprawiającego tzw. sztukę, który choć raz nie przeżyłby kilku niezwykłych chwil w Krakowie. Przede wszystkim pragnie zaprezentować  gości jako wybitnych twórców, którzy swoim talentem i umiejętnościami dzielą się z młodymi adeptami sztuki.

Z całą pewnością ta propozycja zawiera najważniejsze elementy – edukacyjny charakter, historyczny – promujący  miasto Kraków, pozwalający stworzyć nowe krakowskie wydarzenie, które być może na stałe zagości już w kalendarzu imprez kulturalnych królewskiego miasta. Pierwszym gościem Wacława Krupińskiego będą Maja i Andrzej Sikorowscy z zespołem. Podczas koncertu będzie miała miejsce promocja nowej płyty Sprawa rodzinna.

Kabarety, kino i śpiew
31 stycznia
Scena Teatru Groteska w Krakowie
ul. Skarbowa 2

Dodaj komentarz