• 2009-12-29

My brilliant divorce

12 stycznia 2010 roku o godzinie 19.00 we wrocławskim Centrum Sztuki Impart będzie można obejrzeć ponownie w angielskiej wersji językowej monodram Krystyny Podleskiej My brilliant divorce (Mój boski rozwód) w reżyserii Jerzego Gruzy.

My brilliant divorce to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Po różnorodnych perypetiach udaje się to jej. I to jest tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko poczucia humoru, młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek. Zawsze dowcipna, czasami trochę złośliwa, a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego jej opowieść to piękna, ludzka historia – tryumf optymizmu i wiary w kolejny lepszy dzień.

Krystyna Podlewska urodziła się w Londynie, tam też skończyła studia w Webber Douglas Academy Of Dramatic Art. Po ukończeniu studiów zaczęła występować w teatrach w Anglii, m.in. w Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Coliseum Oldham, Arts Theatre Ipswich, Pheonix Theatre Leicester, The Almost Free Theatre, Riverside Studios, Lyric Theatre i Shaw Theatre. Występowała w brytyjskiej telewizji: BBC TV, ITV, GRANADA i BBC WELSH. W Londynie aktywnie działała także w Polskim Emigracyjnym Teatrze w POSK’u. Obecnie występuje w Krakowskim Teatrze Ludowym m.in. w Wieczorze Kawalerskim i Siostrach Parry. W tym właśnie teatrze powstał również monodram Mój Boski Rozwód. Oprócz ról w wielu teatrach, Krystyna Podlewska zagrała także w wielu polskich filmach, m.in.: Barwy ochronne i Kontrakt Krzysztofa Zanussiego, Za rok za dzień za chwilę Stanisława Lenartowicza, Palace Hotel Ewy Kruk i w Misiu Stanisława Barei. Ostatnio zagrała również w popularnych serialach Polskiej Telewizji – Ranczo, Świat według Kiepskich oraz Egzamin z życia.

Centrum Sztuki Impart
Ul. Mazowiecka 17
50-412 Wrocław

Dodaj komentarz