• 2009-12-29

Koncert noworoczny Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej

3 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w Sali Teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej.

Krakowska Orkiestra Staromiejska

Krakowska Orkiestra Staromiejska

Krakowska Orkiestra Staromiejska - założona i prowadzona od 1 kwietnia 1988 roku przez Wiesława Olejniczaka. Na konkursach regionalnych wielokrotnie zdobywała złote dyplomy i pierwsze miejsca. Wysoki poziom wykonawczy, jak również olbrzymi i zróżnicowany repertuar, umożliwiają KOS szeroką działalność muzyczną: rozrywkowe i tematyczne koncerty estradowe, występy na festynach i bankietach, uliczne show parady, muzyczne oprawy uroczystości świeckich i religijnych.

Orkiestra odbyła wiele podróży koncertowych i grała w takich krajach jak: Austria, Czechy, Francja, Grecja, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Watykan, Węgry, Włochy. Za działalność kulturalną na rzecz miasta Krakowa otrzymała medal Krakowskiego Domu Kultury. Honorowym Prezesem Orkiestry jest pan Andrzej Cichoń.

Połączeni miłością do muzyki – młodzi ludzie z Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, pod dyrekcją Pana Wiesława Olejniczaka zaprezentują m.in. znane wszystkim tematy muzyki filmowej oraz standardy muzyki rozrywkowej. Na pewno nie zabraknie układów choreograficznych, które niewątpliwie nadadzą koncertowi niepowtarzalny charakter.

Dodaj komentarz