• 2009-12-29

Atlas – u stóp tytana

5 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandtów: Atlas – u stóp tytana. Otwarciu towarzyszyć będzie spotkanie z autorami.

Wysoki Atlas

Wysoki Atlas

Wystawa powstała w wyniku wyjazdu turystycznego do Królestwa Maroka w 2008 roku. Część terytorium Królestwa Maroka autorzy zwiedzali w ramach zorganizowanych wycieczek, a część samodzielnie wynajętym na miejscu samochodem. Z tego indywidualnego wyjazdu pochodzą zdjęcia z gór Wysokiego Atlasu, a także Antyaltlasu. Na wystawie prezentujemy powiększenia fotografii w kategoriach: pejzaż, zabytki kultury, tradycja, ludzie w ich codziennym życiu. Mamy możliwość zobaczyć ludzi zatrudnionych przy wyprawie skór w Fezie, na targu w Guelmin, wieczorem na placu w Marrakeszu, zaklinaczy węży itp. Mamy nadzieję, ze fotografiami zaprezentujemy państwu piękno tego kraju, przedstawimy wspaniałą architekturę z ornamentyką wywodząca się ze starej kultury Berberów i Tuaregów.

Elżbieta i Marek Lejbrandtowie fotografią pasjonują się od wielu lat. Każdą wolną chwilę spędzają w plenerze, a w okresie urlopów najczęściej wyjeżdżają za granicę. W czasie tych licznych wyjazdów wykonują zdjęcia, które pomagają im zachować w pamięci piękne widoki.

Wystawa czynna będzie do 5 lutego 2010 roku.

Dodaj komentarz