• 2009-12-24

X Festiwal Wesoła Nowina

W dniach od 7 do 15 stycznia 2010 roku w nowosądeckim Małopolskim Centrum Sztuki Sokół odbywać się będzie X Festiwal Kolęd i Muzyki Bożonarodzeniowej Wesoła Nowina.

Festiwal rozpocznie się spektaklem Leona Schillera Pastorałka. Jest to wyreżyserowane przez Laco Adamika misterium na Boże Narodzenie wykonane przez solistów, chór i orkiestrę Opery Krakowskiej. Spektakl jest połączeniem tekstów tradycyjnych jasełek z najpiękniejszymi polskimi kolędami w mistrzowskim zestawieniu Leona Schillera i Jana Maklakiewicza. Choć Pastorałka powstała w dwudziestoleciu międzywojennym, nie przestała być atrakcyjna. O dziele Schillera Czesław Miłosz napisał: Równie sięga w rdzeń polszczyzny jak Pan Tadeusz. Na scenie będzie można zobaczyć znane wszystkim z tradycyjnych jasełek postaci takie jak: Maryja, Józef, Anioły, Turoń czy Śmierć. Spektakl spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, dlatego może być doskonałą okazją do wspólnego, rodzinnego świętowania czasu Bożego Narodzenia.

Wśród innych wydarzeń artystycznych odbywających się w MCK Sokół w ramach X Festiwalu Kolęd i Muzyki Bożonarodzeniowej Wesoła Nowina zobaczyć będzie można m.in. 9 stycznia, Koncert Noworoczny dla Sądeczan w wykonaniu m. in. Urški Arlič Gololičič ze Słowenii – laureatki I nagrody tegorocznego XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją Stanisława Strączka.

Festiwal zakończy 15 stycznia koncert najpiękniejszych kolęd polskich i rosyjskich oraz arii operowych i operetkowych w wykonaniu solistów Moskiewskiego Państwowego Teatru Muzycznego Gelikon-Opera, Teatru Balszoj oraz polskich muzyków.

Wszystkie koncerty festiwalu odbędą się w sali im. Lucjana Lipińskiego w Małopolskim Centrum Sztuki Sokół.

Zapraszamy na X Festiwal Kolęd i Muzyki Bożonarodzeniowej WESOŁA NOWINA. W dniach 7 – 15 stycznia w MCK SOKÓŁ niezwykle piękne wydarzenia przybliżające tajemnicę nocy betlejemskiej. Festiwal rozpocznie się 7 stycznia spektaklem Leona Schillera PASTORAŁKA – misterium na Boże Narodzenie w reżyserii Laco Adamika w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Krakowskiej. Dwa dni później, 9 stycznia, Koncert Noworoczny dla Sądeczan w wykonaniu m. in. Urški Arlič Gololičič ze Słowenii – laureatki I nagrody tegorocznego XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyr. Stanisława Strączka. Festiwal zakończy 15 stycznia koncert najpiękniejszych kolęd polskich i rosyjskich oraz arii operowych i operetkowych w wykonaniu solistów Moskiewskiego Państwowego Teatru Muzycznego “Gelikon-Opera”, Teatru Balszoj oraz polskich muzyków. Bilety do nabycia w kasie MCK SOKÓŁZapraszamy na X Festiwal Kolęd i Muzyki Bożonarodzeniowej WESOŁA NOWINA. W dniach 7 – 15 stycznia w MCK SOKÓŁ niezwykle piękne wydarzenia przybliżające tajemnicę nocy betlejemskiej. Festiwal rozpocznie się 7 stycznia spektaklem Leona Schillera PASTORAŁKA – misterium na Boże Narodzenie w reżyserii Laco Adamika w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Krakowskiej. Dwa dni później, 9 stycznia, Koncert Noworoczny dla Sądeczan w wykonaniu m. in. Urški Arlič Gololičič ze Słowenii – laureatki I nagrody tegorocznego XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyr. Stanisława Strączka. Festiwal zakończy 15 stycznia koncert najpiękniejszych kolęd polskich i rosyjskich oraz arii operowych i operetkowych w wykonaniu solistów Moskiewskiego Państwowego Teatru Muzycznego “Gelikon-Opera”, Teatru Balszoj oraz polskich muzyków. Bilety do nabycia w kasie MCK SOKÓŁZapraszamy na X Festiwal Kolęd i Muzyki Bożonarodzeniowej WESOŁA NOWINA. W dniach 7 – 15 stycznia w MCK SOKÓŁ niezwykle piękne wydarzenia przybliżające tajemnicę nocy betlejemskiej. Festiwal rozpocznie się 7 stycznia spektaklem Leona Schillera PASTORAŁKA – misterium na Boże Narodzenie w reżyserii Laco Adamika w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Krakowskiej. Dwa dni później, 9 stycznia, Koncert Noworoczny dla Sądeczan w wykonaniu m. in. Urški Arlič Gololičič ze Słowenii – laureatki I nagrody tegorocznego XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyr. Stanisława Strączka. Festiwal zakończy 15 stycznia koncert najpiękniejszych kolęd polskich i rosyjskich oraz arii operowych i operetkowych w wykonaniu solistów Moskiewskiego Państwowego Teatru Muzycznego “Gelikon-Opera”, Teatru Balszoj oraz polskich muzyków. Bilety do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ

Dodaj komentarz