• 2009-12-23

Magiel filmowy z Marcinem Koszałką

4 stycznia 2010 roku o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu w ramach cyklu Czynne poniedziałki odbędzie się pierwszy Magiel filmowy. Spotkanie poprowadzi dziennikarz i krytyk filmowy, autor książki Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu Łukasz Maciejewski, który zaprosił reżysera i operatora Marcina Koszałkę. O godzinie 18.00 natomiast  wyświetlony zostanie znakomity dokument Marcina Koszałki Istnienie.

kadr z filmu Marcina Koszłaki Istnienie

kadr z filmu Marcina Koszałki Istnienie

Marcin Koszałka – operator, reżyser, autor głośnych filmów dokumentalnych, m.in. Takiego pięknego syna urodziłam, Istnienie czy Do bólu. Jest autorem zdjęć do filmów m.in. Magdaleny Piekorz (Pręgi, Senność), Borysa Lankosza (Rewers), Michała Rosy (Rysa) czy Izabeli Cywińskiej (Kochankowie z Marony). W minionym roku jego filmy zostały wręcz obsypane festiwalowymi nagrodami. Istnienie – film o umieraniu, którego bohaterem jest wybitny aktor Jerzy Nowak, zwyciężyło na festiwalu w Teheranie, w Nyon otrzymało Nagrodę Jury Ekumenicznego i wygrało w plebiscycie publiczności, obraz Do bólu zwyciężył natomiast w konkursie filmów dokumentalnych festiwalu lipskiego oraz w łódzkim Festiwalu Mediów Człowiek w zagrożeniu, a podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego został uhonorowany Srebrnym Smokiem.

Rozmowa zapowiada się arcyciekawie, a kto nie będzie mógł wziąć w niej udziału osobiście, może zostawić swoje pytania na stronie internetowej Magla sztuk.

Dodaj komentarz