• 2009-12-23

Koncerty Japandroids w Polsce

W dniach od 26 do 28 stycznia 2010 roku duet Japandroids wystąpi w trzech polskich miastach: 26 stycznia w Klubie Re w Krakowie, 27 stycznia w Powiększeniu w Warszawie oraz 28 stycznia w poznańskim Eskulapie. Ich trasa koncertowa   to kolejne – po występach Gossip oraz Gogol Bordello – wydarzenie w ramach Roxy Stage.

Japandroids

Japandroids

Japandroids to formacja nazywana gitarową nadzieją kanadyjskiej sceny alternatywnej. To projekt za którym stoi dwóch chłopaków z Vancouver. Wspólne granie rozpoczęli w 2006 roku. Początkowo planowali stworzyć trio, jednak próby włączenia do składu wokalisty okazały się logistycznym koszmarem – duet Brian King i David Prowse okazał się samowystarczalny. Swoją muzykę określają jako garage rock. Gitarzysta i perkusista wspomagający się dwoma vocalizerami brzmią jak pięcioosobowy zespół.

Ich najnowszy album Post-Nothing, zbudowany na bazie brzmienia z wcześniejszych krótkich wydawnictw All Lies (2007) i Lullaby Death Jams (2008),  jest żywym dowodem na to,  że żaden inny grający obecnie duet nie brzmi tak jak oni.

Japandroids
26 stycznia  – Klub Re w Krakowie
27 stycznia – Powiększenie w Warszawie
28 stycznia – Eskalup w Poznaniu

Dodaj komentarz