• 2009-12-17

Klocki po raz kolejny

21 grudnia 2009 roku o godzinie 19.00 w warszawskim klubie Loft 44 na ulicy Powązkowskiej 44 po raz kolejny odbędzie się spektakl Klocki na podstawie dramatu Michała Walczaka. Zrealizowany w ramach projektu wola w offsecie Teatru na Woli  spektakl jest układanką, na którą składają się krótkie epizody z życia Jej i Jego.

klocki-2009-12-16(1)

Zdjęcie ze spektaklu Klocki, reż. Przemysław Pawlicki

W Klockach śledzimy różne warianty pierwszej nocy, cokolwiek miałoby to znaczyć; tutaj pierwsza noc to jednak nie tylko inicjacja seksualna, ale szeroko pojęty początek: raz jest to start w dorosłe życie, to znów – początek bycia singlem. To, co wyłania się z tej układanki to strach przed samotnością i odrzuceniem; to rozpaczliwa gra pozorów gwarantująca, pozornie, poczucie akceptacji i szczęścia.

Klocki to pokrętna próba wchodzenia młodych w samodzielne życie. Spektakl nie jest jednak smutną publicystyczną diagnozą współczesności, to raczej teatr realistycznego absurdu balansujący między rodzajowością a snem; to zabawna opowieść o histerycznym poszukiwaniu swojej drugiej połówki w scenerii wykutej z wielkiej płyty.

Klocki na podstawie dramatu Michała Walczaka
reżyseria: Przemysław Pawlicki
wykonanie: Anna Bojara, Kamila Worobiej, Przemysław Kazusek, Sebastian Krolikowski

Loft 44
ul. Powązkowska 44

Dodaj komentarz