• 2009-12-04

Zdjęcia osobiste i zakazane

10 grudnia 2009 r. o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Zdjęcia osobiste i zakazane. Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu zorganizowanej przez DSH i Rumuński Instytut Kultury w Warszawie. Wystawa jest częścią programu przygotowanego w 20. rocznicę upadku komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej. Gośćmi spotkania będą autor zdjęć Andrei Pandele, kurator wystawy, fotograf Witold Krassowski oraz pisarz i publicysta Krzysztof Varga.

Plakat wystawy Zdjęcia osobiste...

Plakat wystawy Zdjęcia osobiste...

Ponadto, 15 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się dyskusja Plagi komunizmu. 20 lat po… z udziałem Bronisława Wildsteina i gości z Rumunii. Wernisaż i dyskusja są związane z rocznicą upadku dyktatury Ceauşescu 22 grudnia 1989 roku.

Na wystawie Zdjęcia osobiste i zakazane. Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu zobaczyć będzie można kilkadziesiąt zdjęć rumuńskiego fotografa i architekta Andreia Pandele; autor wybrał je z kolekcji liczącej ponad 61 tysięcy fotografii wykonanych w latach 70. i 80. Czarno-białe i kolorowe zdjęcia ukazują schyłkowe lata komunizmu, gdy krajem rządził Nicolae Ceauşescu, przywódca jednego z najbardziej represyjnych reżimów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawie

Dodaj komentarz