Moving Closer w Muzeum Etnograficznym

Od 2 do 4 grudnia 2009 roku w warszawskim Muzeum Etnograficznym odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych w ramach trwającego w stolicy festiwalu Moving Closer. W programie instalacje wideo, pokazy filmów, koncerty.

Sambor Dudziński

Sambor Dudziński

2 grudnia

2.5D – Instalacja Video – obiekt łączący cechy obiektu mechanicznego i wizualizacji, a przy tym budujący zabawną fabułę. Twórca – Jan Pieniążek

O!Tworzyć! – spektakl – Twórczość, wiadomo! czyni nas, ludzi wyjątkowym gatunkiem na Ziemi. Umiejętność tworzenia postawiła nas na szczycie wśród ziemian i sprawiła, że staliśmy się źródłem globalnego zagrożenia. Co sprawia, że stajemy się twórczy? Skąd czerpiemy wiedzę o tym, czy dzieło, gdy je wydamy, przyniesie dobro czy zło?

3 grudnia

Pokazy Filmów Tybetańskich

Directions – Instalacja Video – audiowizualna instalacja interaktywna, sterowana technologią śledzenia ruchów. Dźwięk i wizualizacje współtworzone są poprzez widza poruszającego się po obszarze obiektu.

Piąty Żywioł – łączy wielorodny świat dźwięków gongów, ich uniwersalność i wielowarstwowość, ze sztuką śpiewu alikwotowego, rytm z atonalnością i archaicznymi odgłosami przyrody. W efekcie wyłania się nowa forma syntonii sięgająca poza muzykę i otwierająca nowe przestrzenie wyobraźni. Muzyka w tym koncercie wyłania się z dźwiękowej intuicji i wizji grających oraz odbioru słuchacza. Jest konkretna, ale równieź spontaniczna, jasna i pełna emocji, estetyczna, wirtuozerska i przekraczająca granice, gdyż rodzi się z intuicyjnej radości grania… Dźwięk, przestrzeń i ruch zagęszczają się, a czas staje się bezczasowy.

4 grudnia

Directions – Instalacja Video

Sambor Dudziński – SOLO. Artysta – to uzależniony od miłości do ludzi wojownik sztuki. Tworzy i śpiewa dla ludzi, bo od nich czerpie siłę i energię. Twórca własnych projektów (spektakli, koncertów, happeningów), współtwórca Formacji Chłopięcej Legitymacje. Muzykę Sambora, można usłyszeć w wielu filmach.

Milosh Luczyński – performance video łączący występ z instalacjami multimedialnymi, grafiką video, fotografią, muzyką i literaturą. Artysta współpracuje z muzykami grającymi elektronikę, kompozytorami muzyki współczesnej, poetami, pisarzami, artystami video.

2 – 4 grudnia, Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa

Dodaj komentarz