• 2009-11-30

Moja Krew w TR

7 grudnia 2009 roku o godzinie 19.00 w TR w Warszawie odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Marcina Wrony Moja Krew. Jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów pełnometrażowych w polskim kinie. Już zrealizowana w 2001 roku znakomita szkolna etiuda Człowiek Magnes Marcina Wrony zebrała nagrody m.in. na festiwalach w Krakowie, Nowym Jorku, Monachium i Belgradzie. Scenariusz Mojej Krwi (pierwotny tytuł Tamagotchi) zwyciężył w polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill. Zdobył też trzecie miejsce w edycji międzynarodowej.

Plakat filmu "Moja Krew", reż. Marcin Wrona

Plakat filmu "Moja Krew", reż. Marcin Wrona

Głównym bohaterem filmu jest Igor (Eryk Lubos), bokser, który podczas jednej z walk zostaje poważnie ranny i musi zrezygnować z kariery. Po kolejnych, nieudanych związkach z kobietami zaczyna myśleć o tym, żeby zostawić po sobie coś – dziecko. Do tego właśnie potrzebna jest mu przypadkowo poznana na bazarze Wietnamka (Luu De Ly), która zgadza się urodzić mu dziecko w zamian za polskie obywatelstwo. To trudne na początku spotkanie ludzi odmiennych kultur zmieni wszystko w życiu bohaterów.

Bohaterem Mojej krwi jest też współczesna Warszawa – jej symboliczne, znane wszystkim miejsca i mroczne zaułki, a także mało znana mieszkańcom miasta kultura największej mniejszości etnicznej w stolicy.

Marcin Wrona – reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie. Zrealizował kilka spektakli dla teatru telewizji, m.in. Skazę Marzeny Brody, nagrodzoną na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach oraz na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie (2006). W 2004 w TR Warszawa wyreżyserował sztukę Endy Walsha Uwięzieni.

reżyseria Marcin Wrona; scenariusz Marcin Wrona, Grażyna Trela, Marek Pruchniewski; zdjęcia Paweł Flis; muzyka Marcin Macuk; producenci Piotr Dzięcioł, Łukasz Dzięcioł; Polska 2009; czas trwania: 91 min

obsada: Eryk Lubos, Luu De Ly, Wojciech Zieliński, Krzysztof Kolberger, Roma Gąsiorowska, Marek Piotrowski, Małgorzata Zajączkowska, Joanna Kurowska, Monika Kwiatkowska-Dejczer i in.

Dodaj komentarz