• 2009-11-26

Jedna Europa, wiele kultur – muzyczny przegląd stolic europejskich / Wiedeń

27 listopada 2009 roku o godzinie 17.30 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się spotkanie: Jedna Europa, wiele kultur – muzyczny przegląd stolic europejskich / Wiedeń.

W programie:

Attwenger adventure, reż. Markus Kaiser-Mühlecker, Austria, 2007
Film jest opowieścią o niezwykłej grupie, składającej się z perkusisty i akordeonisty, łączącej w swej twórczości tradycyjne elementy muzyki austriackiej z brzmieniami hip-hopowymi, pieśni liryczne z punkowymi aranżacjami i dialektem Górnej Austrii.

koncerty:

Natterer-Versolmann Duo,
Ingmar Versolmann – założyciel wytwórni Oddtime Records, perkusista i producent muzyczny, którego głównym celem jest dobieranie w muzyce rzeczy pozornie sprzecznych i łączenie ich w jedną, harmonijną całość.

Peter Natterer – multiinstrumentalista, a przede wszystkim wirtuoz saksofonu, znany szerokiej publiczności z jazzowych formacji Peter Natterer Quartet i Global Glue oraz folkbandu Hotel Palindrone. Zainspirowany ambientem, łączy w swoich solowych projektach brzmienie saksofonu z elektroniką, i mimo inspiracji muzyką tradycyjną, osiąga brzmienia od tradycyjnych odległe.

Motion Trio
Zespół został założony w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – lidera i autora większości kompozycji. Trio akordeonowe jest ewenementem na europejskim i światowym rynku muzycznym. Wykonując własną muzykę, Motion Trio zmienia oblicze akordeonu, a ich koncerty to muzyczne spektakle, zawierające akcję i dramaturgię. W piśmie Le Monde zawarta została najlepsza recenzja muzyki tria: drwi z wszelkich przyzwyczajeń i tradycyjnego sposobu gry na akordeonie, przenosi instrument w przyszłość bez jakichkolwiek efektów elektronicznych. Zespół został uhonorowany nagrodą Gus Viseur w kategorii Muzyczne Odkrycie Roku we Francji, koncertował na sześciu kontynentach, w trzydziestu jeden krajach.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej Transetnika, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1
27 listopada 2009 /piątek/, godz. 17.30

Dodaj komentarz