• 2009-11-06

Rzeźba – Sylwester Ambroziak

13 listopada 2009 roku o godzinie 17.00 w BWA Galerii Zamojskiej odbędzie się wernisaż wystawy Rzeźba – Sylwester Ambroziak. Wystawa potrwa do 2 grudnia 2009 roku.

Sylwester Ambroziak

Sylwester Ambroziak

Rzeźby Sylwestra Ambroziaka nie pozostawiają widza obojętnym. Już po pierwszym zetknięciu, pojawia się mnóstwo emocjonalnych refleksji, wynikających z wielu sprzeczności natury percepcji tego rodzaju sztuki. Wydaje się, że artysta osiągnął zamierzony cel poprzez zastosowanie archetypicznej, wręcz prymitywnej formy sylwety człekokształtnej. Obok wyraźnie odpychającego wrażenia, pojawia się u odbiorcy równocześnie swego rodzaju fascynacja i głęboka refleksja związana z obcowaniem z rzeźbami. Ta fascynacja kieruje nas w stronę prehistorycznej ikonografii, nieokiełznanej poprzez jakiekolwiek kanony piękna. Poprzez świadome brutalizowanie formy, bliskie są rzeźby Ambroziaka, współczesnemu nurtowi ekspresji i stawiają wyraźne pytania na temat ludzkiej kondycji, siły życia, seksualności i śmierci. Jerzy Tyburski (wstęp do katalogu)

Sylwester Ambroziak urodził się 14 kwietnia 1964 roku w Łowiczu. Studiował w latach 1983-1989 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w prac. prof. prof. J. Jarnuszkiewicza, S. Kulona i G. Kowalskiego. Rysunek w prac. prof. M. Czapli.

13 listopada 2009 roku, godzina 2009 roku, BWA Galeria Zamojska, ul. Staszica 27, Zamość

Dodaj komentarz