• 2009-10-31

Niejedna z Jedną

Do 15 listopada 2009 roku w Starym Browarze 50 50 Atrium w Poznaniu w ramach projektu No Women No Art potrwa wystawa fotografii Niejedna z Jedną.

Fot. Czesław Chwiszczuk, "Niejedna z Jedną", Stary Browar w Poznaniu

Fot. Czesław Chwiszczuk, "Niejedna z Jedną", Stary Browar w Poznaniu

Wystawa Niejedna z Jedną to akcja artystyczna młodych artystek, które zdecydowały się sfotografować swoje rówieśniczki, które przeszły zabieg mastektomii, ukazując ich kobiecość piękno i radość życia. Na wystawę składają się portrety 16 młodych Amazonek (24-34 lata) , które stanęły przed obiektywem równie młodych artystek m. in. Magdaleny Gawędy, Agnieszki Kłos, Dany Puciłowskiej , Darii Filipowicz, Ewy Szymczyk, Ilony Weiss, Matyldy Pachowicz, czy Izabeli Lachowicz.

Pokazując piękne i niepowtarzalne kobiece akty ukazujące urodę niezwykłych modelek i piękno kobiecego ciała, ma ona na celu przywrócenie kobiecości kobietom, które przeszły mastektomię, w oczach zdrowych kobiet. Fotografie młodych amazonek powstały również po to, aby uświadomić młodym kobietom, że one również mogą zachorować na raka piersi i nakłonić je do odpowiedniej profilaktyki.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Światło Oddział w Poznaniu, która realizuje projekt Akademia Walki z Rakiem, oraz kampanię społeczną Zwrotnik Raka, która jako wydarzenie cykliczne odbywa się w Starym Browarze od 2006 roku.

Dodaj komentarz