• 2009-10-31

Dagmara Horab w Imparcie

6 listopada 2009 roku o godz. 19.00 nastąpi otwarcie Galerii Sztuki IMPART we Wrocławiu. Otwarcie Galerii połączone będzie z wernisażem pierwszej wystawy - Zbioru rzeźb Dagmary Horab. Zbiór rzeźb rozpoczyna cykl wystaw Art Impart, poświęconych sztuce współczesnej. W Galerii Impartu przedstawione zostaną sylwetki twórców średniego i młodego pokolenia. Artyści, którzy zostaną zaprezentowani, korzystają ze wszystkich dostępnych technik, poruszają się po wszelkich dziedzinach sztuki.

Wystawy mają na celu znalezienie płaszczyzny dialogu pomiędzy widzem, a sztuką współczesną, prowokowanie dyskusji. Mają pomóc zrozumieć działania współczesnego artysty. W założeniu cyklu zawarta jest nie tylko możliwość obcowania z dziełem, ale i kontakt z artystą. Poprzez spotkania i warsztaty publiczność (również najmłodsza) będzie miała okazję przeanalizować sposób powstawania dzieła, oraz stworzyć własne.

Pomysłodawczyniami cyklu wystaw i warsztatów są Adriana Lisowska i Aneta Lis-Marcinkiewicz, które realizują własny projekt pod szyldem Lis2.
Dagmara Horab, której rzeźby zaprezentowane zostaną w Galerii Impartu 6 listopada 2009 roku, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych imienia Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Artystka wypowiada się w rzeźbie pełnej i reliefie. W centrum jej poczynań artystycznych jest człowiek, jego życie i przemijanie. Dagmara Horab tworzy swoje rzeźby w materiałach syntetycznych, zatapiając w nich przedstawienia twarzy lub ludzkie postaci. Kojarzą się one z zamkniętymi w sarkofagach, zatrzymanymi w czasie ciałami czy wręcz relikwiami.

6 listopada, godz. 19.00, Sala konferencyjna kawiarni Autograf w Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Dodaj komentarz