• 2009-10-30

Spektakl 2084 – współczesna adaptacja powieści Orwella

24 i 25 listopada 2009 roku o  godzinie 19.00 w Teatrze Na Woli w Warszawie obejrzeć można będzie spektakl pt.: 2084 w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Współczesne odczytanie powieści Rok 1984 George’a Orwella. Zainspirowała mnie ostatnia scena powieści - przyznaje reżyser i autor tekstu, Michał Siegoczyński.

Opis spotkania dwojga ludzi, których wcześniej łączyła namiętna miłość i bliskość, a obecnie nic do siebie nie czują. Zamiast miłości pojawiła się obojętność. Nas, współczesnych, spotyka czasem to samo. Miłość odchodzi. W powieści niszczy ją system totalitarny, a co zabija ją dzisiaj? Co sprawia, że w miejsce tak wielkiego żaru pojawia się pustka? Porzucamy realną miłość dla jej idealnego wzorca, mającego znamiona utopii doskonałej. Dla miłości zamieszkującej mityczną i nieosiągalną przestrzeń. Ważniejsza jest sama tęsknota od jej realizacji.

Spektakl 2084

Spektakl 2084

Michał Siegoczyński to jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia, a także aktor i filmowiec. Niemal każde jego dzieło to prawdziwe wydarzenie artystyczne. Koprodukcja Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Spektakl 2084 doceniło jury 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Nagrodę za najlepszą reżyserię przyznano Michałowi Siegoczyńskiemu. Aleksandrę Bednarz i Krzysztofa Prałata uznano zaś za najlepszych aktorów.

Tekst i Reżyseria: Michał Siegoczyński
Obsada: Aleksandra Bednarz, Krzysztof Prałat

24, 25 listopada 2009 roku, godzina 19.00, Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22, Warszawa.

Dodaj komentarz