• 2009-10-30

Groundation na One Love Sound Fest 2009

14 listopada 2009 roku w ramach festiwalu One Love Sound Fest 2009 we Wrocławiu odbędzie się koncert formacji Groundation. Koncert odbędzie się w ramach europejskiej trasy promującej najnowszy album Here I Am.

Grounation, "Here I Am"

Grounation, "Here I Am"

Rdzeń Groundation powstał w 1998 roku, kiedy to spotkała się trójka muzyków Marcus Urani, Ryan Newman i Harrison Stafford. W 2000 roku dołączył do nich jazzowy trębacz z San Francisco David Chachere oraz pochodzący z North Bay Kelsey Howard. Saxofonista Jason Robinson, odszedł z zespołu, aby zostać wykładowcą na kierunku jazz na University Carolina San Diego jak również nabrać doświadczenia na jazzowej scenie Californii. Bębniarz Paul Spina (Les Claypool, Will Bernard’s Mother Bug) jest z zespołem od czasu odejścia z grupy oryginalnego pałkera Jamesa Stafforda.

W 2001 roku zespół zadebiutował albumem Each One Teach One. Groundation ma na swoim koncie sześć oficjalnych płyt. Większość z nich została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę po obu stronach Oceanu. Hebron Gate np. otrzymała nominację w niemieckich World Music Award. Na tym właśnie wydawnictwie Groundation po raz pierwszy w historii zjednoczyło Apple Gabriela (Israel Vibration) i Don Carlosa (Black Uhuru) w jednym projekcie.

Festiwal One Love Sound na przestrzeni pięciu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Festiwal odbywa się w modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Ludowej (Hali Stulecia), która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Podczas poprzedniej edycji w Hali Ludowej bawiło się ponad dziesięć tysięcy ludzi! Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Na tegoroczny festiwal zaproszono wielu zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory nie występowali w Polsce. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów.

Dodaj komentarz