• 2009-10-24

Gry (w) Pana Cogito

30 października 2009 roku o godzinie 19.00 w Bytomskim Centrum Kultury w sali To Tu będzie można zobaczyć spektakl Stowarzyszenia Teatralnego Chorea Gry (w) Pana Cogito.

stowarzyszenie-teatralne-chorea-2009-10-23

Matereriałów promocyjnych organizatora

Najnowszy projekt teatralny Chorei to rozpisanie myśli poety na przestrzeń sceny. Zmierzenie się z ideami Pana C. dokonywane jest w szesnastu rozgrywkach, rozpisanych według zasad przewrotnej metody Chorei. Ruch nie ilustruje słowa. Muzyka nie dopowiada treści. Surrealizm przenikający obrazy sceniczne oddziałuje z jednakową siłą na zmysły, podświadomość i cogito.

Zmierzenie się z ideami Pana C. dokonywane jest w szesnastu rozgrywkach, rozpisanych według zasad przewrotnej metody Chorei. Gra z myślami poety stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o to co Herbert ma nam do powiedzenia w dzisiejszej rzeczywistości. Stwarza okazję, żeby poeta sam zapytał nas gdzie dziś jesteśmy. Do kogo mówi? Kto go dziś słucha?

(…) Chorea w zgodzie ze swoim artystycznym credo może w uzasadniony sposób połączyć słowo, choreografię i muzykę, a poezję Herberta uwolnić od fatum nabożnej recytacji mistrza. Literatura wprowadzona w zupełnie nowy i zaskakujący kontekst wybrzmiewa od nowa, od nowa daje się składać. Monika Wasilewska Gazeta Wyborcza

na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta
reżyseria: Tomasz Rodowicz
muzyka: Tomasz Krzyżanowski, Maciej Maciaszek
choreografia: Chorea
animacje i projekcja: Piotr Wdówka, Jaromir Dziewic
światło i dźwięk: Tomasz Krukowski
współpraca literacka: Joanna Chmielecka

występują: Dominika Gorzkiewicz, Małgorzata Lipczyńska, Julia Jakubowska, Adam Biedrzycki, Hubert Domański, Tomasz Krzyżanowski, Maciej Maciaszek, Sebastian Klim

Bytomskie Centrum Kultury
ul. Żeromskiego 27, Bytom / tel. 032 389 31 09/10 / www.becek.pl

Dodaj komentarz