• 2009-10-24

Daniel Libeskind zaprojektuje dla Łodzi

22 października 2009 roku w dawnej fabryce Karola Scheiblera, w siedzibie Łódź Art Center światowej sławy architekt podpisał list intencyjny o współpracy z miastem Łódź.

Ambicją naszą jest stworzyć przestrzeń publiczną o nowej jakości nie tylko pod względem technicznym, ale także przestrzeń o najwyższym poziomie użytkowym, estetycznym i architektonicznym – to fragment listu intencyjnego, który na konferencji prasowej podczas ŁODŹ DESIGN FESTIVAL podpisali Daniel Libeskind i Włodzimierz Tomaszewski – Wiceprezydent Łodzi.

W trosce o jak najlepsze efekty prac projektowych sygnatariusze listu zadeklarowali, iż będą dążyć do podejmowania działań mających na celu podniesienie jakości powstającej architektury Łodzi z poszanowaniem historycznego i kulturowego kontekstu. Nowe Centrum Łodzi to największe przedsięwzięcie tego typu w Europie. To śmiały projekt przebudowy 90 ha w centrum miasta, zakładający budowę nowego multimodalnego węzła komunikacyjnego, z kolejami wysokich prędkości, ze specjalną strefą biznesu, kultury i sztuki oraz z rewitalizacją pofabrycznego zespołu pierwszej łódzkiej elektrowni EC1.

Daniel Libeskind był gościem ŁODŹ DESIGN FESTIVAL oraz firmy RHEINZINK realizującej kampanię Podążaj za swoją ideą.

Dodaj komentarz