• 2009-10-22

Koncert – Paulina Bisztyga i Roman Ślazyk

23 października 2009 o godzinie 19.00 w Kinoteatrze Wrzos odbędzie się koncert Pauliny Bisztygi i Romana Ślazyka pt.: Z miłości. Muzykom towarzyszą: Krzysztof Wyrwa – bass, warr guitar i Grzegorz Bauer – perkusja. Paulina Bisztyga wraz z Romanem Ślazykiem stworzyli płytę, która może zaczarować i odmienić nie tylko jeden wieczór. Z miłości to źródło wyciszenia i spokoju oraz antidotum na wszechobecny pośpiech.

bisztygaprw

Choć słychać na niej cały muzyczny zespół, od perkusji po gitarę, to wszystkie te brzmienia zostały wykonane wyłącznie na instrumentach basowych: kontrabasach, gitarach basowych i warr guitar. To, w połączeniu z pięknym wokalem Pauliny Bisztygi, niesie muzykę, obok której nie sposób przejść obojętnie, tyle w niej tęsknot, pragnień i wzruszeń. Wszystkiego, co można czuć tylko z miłości…

Oboje mają muzykę w sercu i we krwi. Co udowodnili wielokrotnie. Otrzymali wiele nagród, występowali na prestiżowych festiwalach… Ich stosunek do muzyki i tekstu mogliśmy poznać przy dwóch poprzednich płytach Pauliny Bisztygi Nie ma się co bać (2000) oraz Proste jest prawo miłości (2007). A teraz wspólnie oddają nam coś wyjątkowego. Ona – swój poetycki dar połączony z niezwykłym głosem, on udowadnia, że bas może być najważniejszym i najpiękniej brzmiącym instrumentem, a nie – jak się utarło – mało zauważalnym tłem.

23 października 2009 roku, godzina 19.00, Kinoteatr Wrzos, ul. Zamoyskiego 50, Kraków.

Dodaj komentarz