• 2009-10-19

Giulia y Los Tellarini w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny

23 października 2009 roku w warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny odbędzie się koncert zespółu Giulia y Los Tellarini, którego muzyka zachwyciła m.in. słynnego amerykańskiego reżysera Woody’ego Allena. Koncert grupy odbędzie się w ramach imprezy premierowej najnowszej, czwartej części kompilacji Sygnowano Fabryka Trzciny.

Giulia y Los Tellarini, fot. Mariano Herrera

Giulia y Los Tellarini, fot. Mariano Herrera

Muzyka zespołu Giulia y Los Tellarini charakteryzowana jest jako unikatowe połączenie sugestywnego chanson, hiszpańskiego tremendismo i meksykańskiej tragedii, a także subtelnego jazzu, ale można w niej odnaleźć jedyną w swoim rodzaju fuzję elementów muzycznych z całego świata. Jak wspomina sama wokalistka, członkowie zespołu pochodzą z Hiszpanii, Ameryki Południowej i Niemiec, każdy wyrastał w innej muzycznej kulturze, dlatego tak świetnie potrafią łączyć różne brzmienia.

Muzyka zespołu uwiodła setki tysięcy fanów na całym świecie w tym słynnego reżysera Woody’ego Allena, który wybrał utwory grupy na tło muzyczne filmu Vicky Cristina Barcelona, a jeden z nich Barcelona uczynił nawet tematem przewodnim swojego dzieła. Film odniósł ogromny sukces po obu stronach Atlantyku, a dzięki niemu o muzyce zespołu zaczęto głośnio mówić na całym świecie. Utwory z ich debiutanckiej płyty Eusebio (polska premiera płyty odbyła się w maju 2009 r.) będzie można na żywo usłyszeć już 23 października w Warszawie.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu imprez promujących kompilacje płytowe Sygnowano Fabryka Trzciny. Tym razem, w towarzystwie zespołu Giulia y Los Tellarini, a także DJ Cpt. Sparky będziemy świętować ukazanie się na rynku już czwartej części tej niezwykle popularnej serii płytowej, której druga odsłona osiągnęła status złotej płyty. Tak jak na poprzednich częściach kompilacji tak i tym razem będzie można posłuchać doskonale dobranego i wyselekcjonowanego repertuaru wykonawców, którzy w przeszłości gościli na scenie Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Na dwupłytowym albumie znajdą się m.in nagrania: Alice Russell, Caravan Palace, Parov Stelar, Matthew Herbert, Jimi Tenor, Transglobal Underground, Mum, Waglewski / Fisz / Emade, Chango Spasiuk, Raz Dwa Trzy, Lambchop i…. oczywiście Giulia y Los Tellarini.

Dodaj komentarz