Redutą Banku Polskiego zawładnie error-art!

7 listopada 2009 roku od godz. 14.00, w historycznych, rozległych wnętrzach Reduty Banku Polskiego w samym centrum Warszawy, będzie miał miejsce dosyć nietypowy projekt artystyczny error : %/?/art, którego kuratorem jest Marcin Kowalik.

Plakat ERROR-ART
Plakat ERROR-ART

Widzowie tylko przez jedną dobę będą mogli obcować z pracami 20-stu artystów pochodzących z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin, reprezentujących takie dziedziny sztuki jak malarstwo, rzeźba, film, fotografia, instalacja i performance. W projekcie uczestniczyć będą twórcy współpracujący z Galerią Beznadziejna i młodzi artyści z warszawskiej ASP. Ponadto, w strefie Open Error, na powierzchni 350 metrów kwadratowych, swoje prace będzie mógł zaprezentować każdy, kto w tym dniu dostarczy je do Reduty. Wieczorem odbędzie się okolicznościowe Error Party, które uświetnią swoimi występami zaprzyjaźnieni DJ-e oraz producenci muzyki z Fake Disco Records.

Projekt error : %/?/art opowiadać będzie o roli błędu, przypadku i entropii w procesie tworzenia. Nieoczekiwane zdarzenia są źródłem inspiracji, zaczynem dla idei i zaskakujących koncepcji. Bez nich perfekcjonizm nie byłby wyzwaniem, a tylko nudną regułą. Czynnik losowy i zwykła pomyłka sprawiają jednak, że sztuka jest wciąż nieprzewidywalna i zadziwia nie tylko widza, lecz także samego twórcę – mówi Aleksander Świrski z Galerii Beznadziejna.

Artyści :
Anna Koźbiel (PL)
Barbara Karol ina Kotowska (PL)
Bartłomiej Żukowski (PL)
Dorota Budacz (PL)
Ernest Ziemianowicz (PL)
Joanna Jurczak (PL)
Jul ia Curyło (PL)
Katarzyna Szeszycka (PL)
Kuba Mazurkiewicz (PL)
Łukasz Walendziuk (PL)
Marcin Kowal ik (PL)
Marek Firek (PL)
Marek Sułek (PL)
Michael Zheng (PRC)
Moray Hi l lary (UK)
Paul Desborough (UK)
Stephan Küthe (DE)
Stanisław Gajewski (PL)
Stasiek Płoski (PL)
Wojciech Zasadni (PL)

7 listopada, godz. 14.00, Warszawa, Reduta Banku Polskiego, ul. Bielańska 10

1 komentarz do artykułu “Redutą Banku Polskiego zawładnie error-art!”

  1. olo

    z powodu krytycznego erroru wystawa przeniesiona do ’1500m2 do wynajęcia’. najświeższe info na http://beznadziejna.org

Dodaj komentarz