• 2009-10-07

Rawa Blues Festival – Nietypowe urodziny Shakin Dudi

10 października 2009 roku w katowickim Spodku odbędzie się 29. edycja Rawa Blues Festival, największa bluesowa impreza typu indoor w Europie. Jedną z atrakcji festiwalu będzie specjalny, urodzinowy koncert zespołu Shakin` Dudi. W tym roku mija 25 lat od momentu, w którym czołowy polski bluesman Irek Dudek pokazał swoje rock`n`rollowe oblicze.

Shakin' Dudi 25 lat temu, fot. Mirosław Makowski

Shakin' Dudi 25 lat temu, fot. Mirosław Makowski

Shakin Dudi` przez te 25 lat działał z długimi przerwami, w trakcie których Irek Dudek pracował nad innymi projektami. Zespół nagrał cztery płyty studyjne. Ostatnią była wydana w 2008 roku Złota płyta – ciąg dalszy, na której Dudek powrócił do klasycznego rock`n`rolla z lat pięćdziesiątych.

Od paru lat Shakin` Dudi znów koncertuje, dając niesamowity, energetyczny show. Gra wyłącznie na żywo. Z okazji swojego 25-o lecia rozpoczął akcję Stop playbackowi, będącą wyrazem sprzeciwu wobec playbackowego oszustwa. Zagrał serię koncertów, w tym (wspólnie z Big Cycem) wystąpił na festiwalu w Opolu. Ale tak naprawdę dopiero 10 października na festiwalu Rawa Blues Irek Dudek i jego załoga rozpoczynają świętowanie swoich 25. urodzin. Zaprezentują swoje najlepsze piosenki w nowych, bardziej dynamicznych aranżacjach. Od prostego, stylowego rock`n`rolla aż po big bandowe, neoswingowe kompozycje. Występ zespołu zostanie zarejestrowany i wydany na DVD. Takie piosenki Dudka, z tekstami Darka Duszy, jak Och, Ziuta czy Au sza la la la weszły na trwałe do żelaznego kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Obchody ćwierćwiecza Shakin` Dudi potrwają aż do przyszłorocznej Rawy. Oprócz wydania DVD, Irek Dudek ma w planach serię koncertów ze specjalnie przygotowanym zestawem utworów, również premierowych.

10 października 2009 roku, Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek w Katowicach

Dodaj komentarz