• 2009-10-01

Wystawa fotografii Anny Bodnar w Rybniku

2 października 2009 roku o godzinie 18.30 w Masali – Barze Wegetariańskim w Rybniku odbędzie się otwarcie wystawy fotografii pt.: Dialog z ciałem i sexualnością autorstwa Anny Bodnar.

Fot. Anna Bodnar

Fot. Anna Bodnar

W programie wieczoru:

Wystawa fotografii pt. Dialog z ciałem i sexualnością – autorka: Anna Bodnar

Wystawa jest poszukiwaniem siebie w świecie nietolerancji i obłudy. Jest strachem przed przemijaniem i brakiem akceptacji. Jest poszukiwaniem Rajów utraconych oraz obawą że te obecne przeminą. Jest próbą zmierzenia się z tematami, które mnie przerażają.

Ponadto:

  • Slajdowisko – Maroko – autor: Jan Liniany – zdjęcia z miesięcznej wyprawy autostopem z tygodniowym trekkingiem w Atlasie Wysokim i zdobyciem szczytu Jebel Toubkal 4160m n.p.m.
  • Prezentacja poetycka - Heliotrop -  autor: Szymon Stoczek
  • Koncert: Zespół Kurcząt z Rybnika -  alternativ rock

Anna Bodnar urodziła się w 1982 roku. Mieszka w Bielsku-Białej. Z wykształcenia filolog i grafik komputerowy. Obecnie współwłaściciel agencji reklamowej. Fotografuje od paru lat. Od marca 2008 członek Związku Polskich Artystów Fotografików. O sobie:

Odkąd pamiętam interesuje mnie sztuka wizualna, przekazuje więcej niż słowa. Fotografowanie to moja pasja, to niechęć do plastikowego świata. Źródłem inspiracji jest życie codzienne i literatura piękna. W pracy bardzo często wykorzystuję najtańszą, zawsze punktualną modelkę, czyli siebie. Większość moich prac jest pewnego rodzaju dialogiem wewnętrznym. W większości zdjęć wykorzystuje swoje ciało, które jest dla mnie takim samym materiałem jak dla malarza farby. Postacie na zdjęciach są bardzo często nagie ponieważ wyraża to ich bezbronność wobec osaczającego je świata, nagość nie jest umiejscowiona w czasie co daje odniesienie do ogółu ludzkości. Fotografia bardzo często jest dla mnie materiałem wyjściowym, i wykorzystuję ja do kreowania własnej rzeczywistości.

2 października 2009 roku, godz. 18.30, Masala – Bar Wegetariański, Rybnik, ul. Powstańców Śląskich 16a (w pasażu)

Dodaj komentarz