• 2009-09-30

Wernisaż wystawy Dominiki Skutnik i Henrika Eibena from dialog 2 goliad

2 października 2009 roku o godzinie 19.00 w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 odbędzie się wernisaż wystawy Dominiki Skutnik i Henrika Eibena from dialog 2 goliad oraz pokaz mody Aleksandry Staniszewskiej fashion flirtation.

Henrik Eiben "chester"
Henrik Eiben “chester”

Wystawa from dialog 2 goliad Dominiki Skutnik i Henrika Eibena to druga wystawa z cyklu Dialogi ( pierwszą była lost in colour- dialog 1 Jarosława Flicińskiego i Nicholasa Bodde). Tym razem jest to artystyczne zmierzenie się z Goliat(d)em – z przestrzenią. Skutnik i Eiben tworzą obiekty-instalacje, dla których wspólnym punktem wyjścia jest próba określenia wielowymiarowości. U Henrika są to obiekty właściwie malarskie, miękkie i minimalistyczne, u Dominiki natomiast instalacje ingerujące i zmieniające zastałą przestrzeń. Często przybierające monumentalne formy, zawsze mocno powiązane z miejscem, w którym i dla którego powstają. from dialog 2 goliad jest wspólnym projektem skonstruowanym specjalnie do wnętrza ggm1. To dialog który artyści prowadzą tak między sobą i oglądającymi, jak również z innymi artystami, czego przykładem będzie pokaz mody fashion flirtation zaprezentowany podczas wernisażu wystawy.

Dominika Skutnik urodziła się w 1971 roku w Gdańsku, jest absolwentką gdańskiej ASP ( Wydział Malarstwa i Grafiki). Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Henrik Eiben urodził się w 1975 roku w Tokio, jest absolwentem uczelni artystycznych w Holandii, USA i Niemczech. Żyje i pracuje w Hamburgu.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszył pokaz mody, który odbędzie się na podwórku galerii. Autorką fashion flirtation jest młoda projektantka Aleksandra Staniszewska.

2 października 2009 roku, godz. 19.00, Gdańska Galeria Miejska 1, Gdańsk, (ul. Piwna 27/29)

Dodaj komentarz