• 2009-09-30

Maria Chavez w CSW Łaźnia

3 października 2009 roku o  godzinie 18.00 w CSW Łaźnia w Gdańsku wystąpi Maria Chevez. W swojej twórczości wykorzystuje igły – nowe i połamane, które określa mianem ołówków dźwięku oraz wybór płyt, osiągając w ten sposób specyficzne elektro-akustyczne brzmienie.

Maria Chevez

Maria Chevez

Urodzona w Peru, avant-turntablistka Maria Chavez obecnie mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Debiutancki występ w Nowym Jorku Chavez dała w duecie z Thurstonem Moorem, współpracowała z Otomo Yoshihide na Festiwalu Wien Modern w 2007 roku, ostatnio zaś występowała wspólnie z Pauline Oliverom i Lydią Lunch podczas wiedeńskiego festiwalu Phonofemme 2009. Mając na swoim koncie również występy w tak uznanych miejscach jak STEIM w Amsterdamie czy The Kitchen w Nowym Jorku, zyskała miano artist-in-residence na Brooklyńskim Issue Project Room w 2006 roku, oraz w 2008 roku została nagrodzona grantem dla obiecujących artystów Fundacji Jerome przyznawanym przez nowojorską Roulette Intermedium. W czerwcu i lipcu 2008 roku została wybrana do uczestnictwa w Merce Cunningham Dance Company na serię występów w i dookoła rzeźb Richarda Serry Torqued Ellipses w DIA: Beacon.

Chavez ukończyła niedawno partytury do krótkiego filmu artysty wideo Davida Gacsa oraz performera Matthew Daya, zatytułowanego Through my Geography (Poprzez moją geografię), który można oglądać na jej stronie internetowej MySpace. Poza sferą dźwięku, od 2006 roku Maria Chavez współtworzy Houndstooth: Fine Vintage for Men, butik w Williamsburgu na Brooklynie, który specjalizuje się w sprzedaży klasycznych ubrań i akcesoriów dla mężczyzn. Sklep jest wizjonerski, a ona przewodzi zakupom, sprzedaży, stylizacji na prywatne zlecenia, oraz usługom związanym z modą, filmem czy przemysłem muzycznym. Ponieważ Houndstooth przyjmuje artystów dźwięku z całego świata, Chavez bywa również kuratorką wielu występów oraz czasowych i stałych ekspozycji sztuk wizualnych.

3 października 2009 roku, godzina 18.00, CSW Łaźnia ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

1 komentarz do artykułu “Maria Chavez w CSW Łaźnia”

  1. Jadwiga

    w Krakowie też wystąpi – 2 dni później :)

Dodaj komentarz