Festiwal Güntera Grassa

Od 1 do 31 października 2009 w Gdańsku trwać będzie Festiwal Grassomania – Tożsamość miejsca. Impreza zorganizowana jest z okazji podwójnej okrągłej rocznicy wydania Blaszanego bębenka.

fot. Dorota Walenynowicz, Portret jaki mi zrobiono na trzecie urodziny

fot. Dorota Walentynowicz, Portret jaki mi zrobiono na trzecie urodziny

Gdańska Galeria Miejska i Miasto Gdańsk organizują Festiwal Grassomania – Tożsamość miejsca by uczcić 50. rocznicę wydania najsłynniejszej powieści Güntera Grassa Blaszany Bębenek oraz 30. rocznicę polskiego przekładu tej książki, a także zainaugurować działalność Gdańskiej Galerii Güntera Grassa.

W dniach od 1 do 31 października będzie można brać udział w wydarzeniach artystycznych (wystawach, przedstawieniach teatralnych, koncertach, performensach, pokazach filmów, debatach) związanych z twórczością Güntera Grassa oraz ideą tożsamości miejsca.

W środę 7 października o godz. 19 zostanie oficjalnie otwarta Gdańska Galeria Güntera Grassa (4g) przy ul. Szerokiej/Grobla I , a w niej wystawa Gdańskomania- Gdańsk literacki w twórczości graficznej Güntera Grassa złożona z jego grafik. Podczas uroczystości Noblista przekaże galerii kilkanaście swoich prac. W czwartek, 8 października Grass weźmie udział w debacie Czym jest Blaszany Bębenek dla różnych pokoleń?. Debata odbędzie się w Dworze Artusa o godz. 17. Podczas spotkania Noblista będzie czytał fragmenty swojej nowej powieści pt. Skrzynka, której polskie wydanie ukazuje się właśnie w wydawnictwie Oskar. Günter Grass będzie przebywał w Gdańsku od 7 do 9 października i w tych dniach będzie brał udział w wybranych wydarzeniach.

Dodaj komentarz