• 2009-09-24

Warsztaty Sztuka ekspresji cielesnej w Fabryce Sztuki w Łodzi

25 września 2009 roku w godzinach od 11.00 do 15.00 w Fabryce Sztuki w Łodzi odbędą się warsztaty Sztuka ekspresji cielesnej, prowadzone przez Johna Morana z Nowego Jorku oraz Saori Tsukada z Tokio.

John Moran i Saori Tsukada

John Moran i Saori Tsukada

Celem warsztatów Sztuka ekspresji cielesnej jest odkrycie możliwości jakie niesie za sobą komunikacja niewerbalna. Poprzez proste formy ruchu, bez użycia słów, prowadzący spróbują odnaleźć najbardziej ekspresyjną formę komunikacji. Warsztaty skierowane są zarówno do studentów szkół artystycznych, profesjonalnych aktorów i muzyków, jak i do osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie komunikacji niewerbalnej, koordynacji gestów, ekspresji ciała.

JOHN MORAN urodził się w 1965 roku w Nebrasce. Jest  kompozytorem i reżyserem teatralnym.Odkryty w młodości przez Philipa Glass’a, uważany jest za jego następcę. W 2003 roku, Glass powiedział: Jestem przekonany, że nie ma obecnie ważniejszego kompozytora, niż John Moran. Jego dzieła są tak prekursorskie, że właściwie można je nazwać rewolucyjnymi. John Moran pracował m.in z Iggy’m Poppem, Umą Thurman, Allenem Ginsbergiem czy Julią Stiles.

SAORI TSUKADA studiowała balet klasyczny i gimnastykę. Od pięciu lat współpracuje z Johnem Moranem. Razem z nim prowadziła warsztaty m.in w Tel Awiwie, Paryżu, na uniwersytecie w Nowym Jorku. Współpracowała z takimi artystami jak Yoshiko Chuma, International Wow Co., Katja Loher. The New York Times opisał ją jako wykonawczynią o zadziwiającej precyzji i talencie.

Zapisy: pola.amber@fabrykasztuki.org, tel.: (0-42) 646-88-65

25 września 2009 roku, godz. 11.00 – 15.00, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

Dodaj komentarz