• 2009-09-18

Śmierć Magellana a Syrenka warszawska

20 września 2009 roku od godziny 17.00  do 17.15 w Warszawie, nad Wisłą, przed Mostem Świętokrzyskim (od strony Syrenki) odbędzie performance Łukasza Jastrubczaka p.t.  Plan, kontrplan i jedno długie ujęcie. Akcja jest częścią projektu Zniknij nad Wisłą, realizowanego w ramach Festiwalu Sztuki nad Wisłą Przemiany.

Plan, kontrplan i jedno długie ujęcie

Plan, kontrplan i jedno długie ujęcie

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji zagadkową zapowiedzią:

Śmierć Magellana

Postać ubrana na czarno, stoi na brzegu rzeki nieruchomo, wpatrzona w przeciwległy brzeg. Po chwili, na rzece pojawia się łódź. Na niej stoi druga postać łudząco podobna do pierwszej, wpatrzona w ten sam punkt przeciwległego brzegu. Przez krótką chwilę postacie znajdują się na tej samej linii, której koniec wyznaczony jest przez wzrok spoglądających postaci. Patrząc na całe zdarzenie z oddalenia, będziemy świadkami chwilowego zaćmienia, w którym kształty obu postaci nałożą się na siebie. Jeśli będziemy bardziej uważni, możemy zauważyć coś jeszcze.

Widzowie proszeni są o punktualne przybycie.

Łukasz Jastrubczak, urodzony w 1984 r. w Zielonej Górze, mieszka i pracuje w Warszawie. W latach 2004-2006 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w latach 2006-2009 na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie otrzymał dyplom. W swoich pracach wykorzystuje różne media: rysunek, fotografię, film video, tworzy efemeryczne akcje, obiekty, instalacje, kręci teledyski. Współpracuje z galerią PIES w Poznaniu.

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana
Kuratorzy: Kuba Szreder i Bogna Świątkowska
Współpraca kuratorska: Agnieszka Szreder
Projekt Zniknij nad Wisłą realizowany jest w ramach Festiwalu Sztuki nad Wisłą Przemiany

Dodaj komentarz