• 2009-09-18

Przynależny downom seksapil

8 października 2009 roku o godz. 19.00 w Galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Oiko Petersena Downtown Collection. Wystawie będzie towarzyszyć wykład dra Adama Mazura.

Adam z cyklu Downtown Collection, fot. Oiko Petersen; Kostium: Michał Szulc; Make-up: Gosia Sulima; Asystent sesji: Łukasz Lis; Produkcja: Agnieszka Czerwińska/Konieckropka Studio

Adam z cyklu Downtown Collection, fot. Oiko Petersen; Kostium: Michał Szulc; Make-up: Gosia Sulima; Asystent sesji: Łukasz Lis; Produkcja: Agnieszka Czerwińska/Konieckropka Studio

Galeria Mieszkanie Gepperta już po raz drugi ugości z wystawą znakomitego młodego fotografika: Oiko Petersena, który w swojej twórczości porusza temat wykluczenia, odmienności, inności. Po głośnym cyklu Guys. From Poland with love, galeria wystawi Downtown Collection. Petersen po raz kolejny oczarowuje nas wykreowanym, pięknym światem, równocześnie prowokując do refleksji, próbując zatrzeć na moment okrutny podział na my/oni. Downtown Collection to kampania reklamowa dla pewnej idei, poddanie pod dyskusję kanonów piękna i normalności.

Autor zdjęć o swojej wystawie:

W cyklu Downtown Collection sfotografuję kilkanaście osób z zespołem Downa w sposób zarezerwowany dla estetyzującej fotografii mody. W pełni starając się oddać charakter modeli i modelek, podejmuję ryzyko zapytania czy parodia może nie być parodią i czy może stać się pełnoprawną, wartościową częścią naszego świata. W ten sposób chciałbym zaprosić oglądających do zmierzenia się z własnymi barierami i uprzedzeniami i w gruncie rzeczy do odpowiedzenia sobie na najprostsze pytania dotyczące ich samych.

Oiko Petersen jest fotografikiem- freelancerem, zajmuje się fotografią artystyczną, publikuje w prasie i magazynach mody. Pracuje i żyje w Warszawie i Londynie, kończy Fine Academy of Arts w Londynie na kierunku fotografia. Jego prace prezentowane były na wystawach w Polsce (Warszawa, Łódź, Wrocław, Szczecin, Gdańsk), Finlandii, Chinach i Francji.

Wystawa Downtown Collection w Galerii Mieszkanie Gepperta, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2, Wrocław: 8 października – 13 listopada, czynna wtorek – piątek od 16:00 do 19:00.
Wernisaż wystawy: 8 października 2009, godzina 19:00,
Wykład O fotografii innych. Diane Arbus, Chris Niedenthal, Oiko Petersen., dr Adam Mazur (CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie): 28 października 2009, godzina 18.00.
Finisaż wystawy wraz z pokazem filmu dokumentalnego o bohaterach / bohaterkach projektu oraz o jego powstawaniu: 13 listopada 2009, godzina 18.00.

Dodaj komentarz