• 2009-09-17

Spotkanie z poetką Martą Półtorak

21 września 2009 roku o godzinie 18.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się promocja arkusza poetyckiego Marty Półtorak Globalne zadymy opublikowanego w piśmie kulturalnym Fragile nr 3 (5) lipiec 2009.

Marta Półtorak, fot. Paweł Półtorak

Marta Półtorak, fot. Paweł Półtorak

Dwadzieścia kilka wierszy – to już prawie tomik, świetna wiadomość dla tych, którzy ufają poetom. Przeczytałam jednym tchem arkusz poetycki Marty Półtorak w lipcowym numerze Fragile. Co za szczęście, że jeszcze rodzą się poetki zainteresowane światem, a nie tylko własnym pępkiem. I jeszcze do tego umieją pisać. I to jak! – Elżbieta Zechenter-Spławińska (wrzesień 2009)

Marta Półtorak urodziła się w roku 1976 w Tarnowie, obecnie mieszka w XII Dzielnicy Krakowa. Pisze poezje i eseistykę. Z zamiłowania i wykształcenia jest historykiem. Ukończyła także fakultatywne Studium Dziennikarskie przy Instytucie Filologii Polskiej Akademii Pedagogicznej. W latach 1999 – 2000 odbyła staż dyplomowy w Polskiej Agencji Prasowej oraz krakowskim oddziale TVN. Debiutowała w 2008 roku podczas Nocy Poetów na Zamku w Niepołomicach. Laureatka Turnieju Jednego Wiersza – Bieszczadzkie Dusioły (2008). Publikowała m.in. w Blutuf, Fragile, Neurokulturze, Interklasie a także na ogólnopolskim portalu Interia.pl oraz w krakowskich almanachach poezji. Obecnie przymierza się do samodzielnego tomiku poezji.

21 września 2009 roku, godz. 18.00, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2

Dodaj komentarz