• 2009-09-14

Wystawa fotografii Krzysztofa Pająka w Galerii Promocyjnej

Od 15 września do 4 października 2009 roku w Galerii Promocyjnej w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii Krzysztofa Pająka, twórcy zajmującego się w swojej pracy artystycznej malarstwem, projektowaniem i fotografią.

"Wizjer", fot. Krzysztof Pająk, 2002 r., (praca nagrodzona na WFFA w 2005 r.)

"Wizjer", fot. Krzysztof Pająk, 2002 r., (praca nagrodzona na WFFA w 2005 r.)

Krzysztof Pająk rejestruje widoki (jest już ich dość spory zbiór, pierwsze zdjęcia pochodzą z 2001 roku, a proces trwa do dziś), które odchodzą: bramy starej Pragi, mokotowskie podwórka, fragmenty schodów, bruk na Placu Zamkowym. Łuszczącą się farbę starych murów, malowniczo kładące się cienie, detale architektoniczne.

Niekiedy sposób rejestracji powoduje, że zdjęcia zbliżają się do abstrakcji, stając się czystym studium materii. Zatrzymaniem, namysłem i rozkoszowaniem się zarówno teksturą fotografowanych powierzchni, jak i walorami obrazu w aspekcie czysto technologicznym: ziarnem, intensywnością tonów, nasyceniem barw. Powstaje specyficzna fotografia materii, skupiona na samej sobie, na swojej materialności. Wydobywająca szeroką gamę skalę wyczuwalnych doznań: chropowatości, łuszczenia, spękania, odpadania. Ale przede wszystkim – wrażenia świetlistości i ciemności – o fotografii Krzysztofa Pająka pisze Magdalena Wicherkiewicz.

Od 15 września do 4 października 2009 roku, Galeria Promocyjna w Warszawie, Rynek Starego Miasta 2

Dodaj komentarz