• 2009-09-01

Pod światło – wystawa malarstwa Roberta Motelskiego

15 września 2009 roku o godz. 19.00 w warszawskiej Galerii Sztuki Milano odbędzie się wernisaż prac Roberta Motelskiego. Ekspozycja prezentuje wizje przyrody, wizje przestrzeni, która nas otacza. Opowiada o istnieniu, przeznaczeniu, przemijaniu.

Robert Motelski

Robert Motelski

Artysta redukując elementy pejzażu do znaku, wyrazistego symbolu oddaje istotę złożonej i delikatnej tkanki natury, jej esencję. Ukazuje wartości i poetykę świata, którego na co dzień zazwyczaj się nie zauważa choć nieustannie się go doświadcza. Przekonuje, ze oprócz konfliktów, napięć i przemocy istnieje świat piękny i niezmienny w swym odwiecznym rytmie narodzin i śmierci – świat przyrody, urzekający pełnią spokoju i równowagi, harmonią i ładem. Odwołując się do tradycji polskiego malarstwa koloru i światła artysta stworzył  impresjonistyczną i emocjonalną interpretację miejsc, w których człowiek znaleźć jeszcze może ukojenie i piękno.

Robert Motelski urodził się w 1977 r. w Warszawie. W 1997 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. W 2002 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, pod kierunkiem profesor Barbary Szubińskiej. Wcześniej studiował w pracowniach profesorów Antoniego Fałata, Andrzeja Sadowskiego i Ewy Pełki. Miał dziewięć wystaw indywidualnych i brał udział w ponad czterdziestu zbiorowych. W 2004 roku otrzymał stypendium Funduszu promocji Twórczości z Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2008 roku otrzymał stypendium ,Młoda Polska z Narodowego Centrum Kultury. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach miedzy innymi w Anglii, Austrii, Belgii, Holandii, Szwajcarii i USA.

Wystawa czynna do 30 września 2009 roku
Galeria Milano
Rondo Waszyngtona 2a
Warszawa

Dodaj komentarz