• 2009-08-31

Tutaj w Cheder Cafe

Dnia 10 września 2009 roku o godzinie 20.00 w Cheder Cafe w Krakowie w ramach Muzycznego  Laboratorium Kultury Żydowskiej odbędzie się występ grupy Projekt Tutaj. Zagrają Aliaksandr Muliarchyk (gitara) i Bartosz Nazaruk (perkusja). Towarzyszyć im będzie wizualizacja Anny Drobiec.

Tutaj jest projektem muzyczno-wizualnym oraz składową dotychczasowych doświadczeń młodych twórców. Ludowa muzyka białoruska przenika się z nieparzystą rytmiką orientalną, zapętlane frazy gitary łączą się z drum’n'bassowymi beatami. Muzyka stopniowo rozwija emocje od ciszy, pojedynczych szelestów, drobnych dźwiękowych po bardzo energetyczne i gęste brzmienie. Wszystko to opatrzone jest komentarzem wizualnym.

MuLaKuŻ to laboratorium prezentujące nowe oblicze muzyki żydowskiej, pozbawionej ograniczeń gatunkowych, historycznych czy kulturowych. Ideą laboratorium jest prezentacja nowych zespołów muzycznych, dla których kultura żydowska nie jest klezmerskim skansenem, lecz żywą organiczną tkanką, reagującą na współczesne trendy i gatunki muzyczne. MuLaKuŻ to miejsce spotkania artystów pogranicza, dla których przekraczanie granic jest esencją działania.

10 września 2009 roku o godzinie 20.00
Cheder Cafe, ul. Józefa 36, Kraków

Dodaj komentarz