• 2009-08-29

After Party. Retrospektywna wystawa Artiego Grabowskiego

4 września 2009 roku o godz.: 19.00 w Galerii Awangarda BWA we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy retrospektywnej Artiego Grabowskiego: After Party. Wystawa potrwa do 27 września 2009 roku.

fot. Marcin Saldat

fot. Marcin Saldat

After Party to impreza towarzysząca innej większej imprezie, odbywająca się po jej oficjalnym zakończeniu. Celem after party jest przedłużenie zabawy, z myślą o uczestnikach odczuwających niedosyt lub pragnących pozostać w dobrym klimacie zbudowanym przez właściwe wydarzenie. Niełatwo jest zorganizować wystawę ukazującą sztukę tak ulotną jak performance. Przedsięwzięcie tym bardziej trudne, że żadna dokumentacja performance nie jest w stanie w pełni przekazać treści samego działania. Jeśli nie mamy możliwości uczestniczyć w performance, istotne jest to, aby zobaczyć jak najwięcej tego, co po działaniu zostało. Przestrzeń, kontekst, rekwizyty, fotografie, dokumentacje, artefakty. Taki właśnie przekaz nieść będzie wystawa przygotowana przez artystę specjalnie dla BWA Wrocław.

Arti Grabowski (rocznik 1977) to przede wszystkim performer, ale również głośny twórca: video artu, instalacji i frozen image. Pochodzi z Zagłębia, ale identyfikuje się z Krakowem. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zrealizował ponad setkę działań określanych mianem performance, happening, akcja, prezentowanych na licznych festiwalach i przeglądach sztuki w Europie, Ameryce Płn i Płd oraz Azji. Oprócz wcześniejszych prac i projektów prezentowanych w formie fotografii, fotoperformance, obiektów, wideo performance, instalakcji i innych artefaktów zrealizowanych na przestrzeni ostatniej dekady Grabowski przeprowadzi kilka akcji w przestrzenaiach galerii Awangarda na tydzień przed otwarciem wystawy, których rezulataty, w formie instalacji i dokumentacji video, bedzie można zobaczyć podczas trawnaia ekspozycji After Party.

4 września 2009 roku o godz. 19.00
wystawa trwa do 27 września
w galerii Awangarda, ul Wita Stwosza 32, BWA Wrocław

Dodaj komentarz