• 2009-08-28

Royal String Quartet na BBC Proms Festival

30 sierpnia 2009 roku, podczas jednego z koncertów BBC Proms Festival – największego festiwalu muzyki klasycznej na świecie – wystąpi polski zespół Royal String Quartet.

Royal String Quartet

Royal String Quartet

W ramach festiwalu rozpocznie się koncert mający na celu uczczenie 10-lecia New Generation Artists – projektu BBC Radio 3, promującego najlepszych muzyków młodego pokolenia z całego świata. Programem tym objęci zostali, w latach 2004-2006, członkowie polskiego zespołu Royal String Quartet: Izabella Szałaj-Zimak – I skrzypce, Elwira Przybyłowska – II skrzypce, Marek Czech – altówka i Michał Pepol – wiolonczela. Podczas koncertu artyści zagrają I Kwartet smyczkowy C-dur op. 37 Karola Szymanowskiego. Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

Tegoroczny BBC Proms Festival odbędzie się już po raz 115. Do Londynu zjadą najwybitniejsi soliści, dyrygenci i najlepsze zespoły z całego świata. Festiwal potrwa do 12 września, a w jego programie znajdzie się muzyka filharmoniczna, kameralna i operowa klasyka, a także specjalny repertuar skierowany do najmłodszych odbiorców.

Dodaj komentarz