• 2009-08-28

Spotkanie z Magdą Starską

31 sierpnia 2009 roku, o godz. 19.30 w Warszawie, w siedzibie fundacji Bęc Zmiana odbędzie się z spotkanie z Magdą Starską, rysowniczką i autorką instalacji. Spotkanie, którego tytuł to Komunikacja. Pogłębianie poczucia przestrzeni, jest zapowiedzią projektu realizowanego przez artystkę we współpracy z neurokognitywistą dr Dawidem Wienerem.

Magda Starska, bez tytułu, 2008-2009

Magda Starska, bez tytułu, 2008-2009

Punktem wyjścia tej kooperacji jest diagnoza współczesności zbudowana wokół pytań o wpływ, jaki ma na ludzką percepcję komunikacja uwolniona od ograniczeń czasu i miejsca. Starska i Wiener opisują współczesne społeczeństwo jako płaskie i gęste, bowiem naturalne warunki międzyludzkiego spotkania wydają się zawieszone. Niesie to za sobą konsekwencje wpływające na zdolności emocjonalne i możliwości poznawcze człowieka.

Wsparty badaniami kognitywnymi eksperyment Starskiej zakłada, iż przywrócenie widzowi poczucia przestrzeni przywróci mu poczucie zachwianej równowagi między tym co jest, a tym co się wydaje. Będzie zatem sprowadzeniem go na ziemię, w rzeczywistość prymarnych uczuć i reakcji. Podczas spotkania Magda Starska zaprezentuje dokumentacje swoich wcześniejszych realizacji, zapisy wideo oraz rysunki.

Magdalena Starska jest autorką rysunków, performance i instalacji. Ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych w 2005 r. dyplomem w pracowni prof. Jarosława Kozłowskiego. Członkini grupy Penerstwo. Podłożem jej działań artystycznych jest zamysł kreowania sytuacji wspólnotowych. Starską interesuje w jaki sposób to, co osobiste i indywidualne może być wartościowe w sensie społecznym. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

31 sierpnia 2009, godz.19.30
Fundacja Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 65
Warszawa

Dodaj komentarz