• 2009-08-28

II edycja Projektu Dizajn

W listopadzie 2009 roku odbędzie się II edycja Projektu Dizajn – cyklu spotkań ze znanymi projektantami. Wydarzenie pozostaje w kręgu fascynującego dizajnu hiszpańskiego – gościem tegorocznej edycji będzie bowiem hiszpański projektant Joan Gaspar.

fot. materiały organizatorów

fot. Materiały promocyjne organizatorów

Projekt Dizajn to coroczny cykl spotkań dedykowanych architektom, dizajnerom, projektantom wnętrz, a także studentom kierunków artystycznych. Jego celem i ideą jest zaproszenie do rozmowy na temat kondycji współczesnego dizajnu i architektury, ich roli we współczesnym świecie, a także związku projektowania z biznesem, sztuką i modą. W listopadzie 2008 r. odbyła się I edycja Projektu Dizajn, której gościem był Ramón Benedito. Bohaterem tegorocznej edycji natomiast będzie hiszpański dizajner – Joan Gaspar.

Joan Gaspar jest znanym i cenionym hiszpańskim dizajnerem o bogatym dorobku i licznych nagrodach na swoim koncie. Współpracuje z wieloma firmami, a od 2002 roku prowadzi własne, profesjonalne biuro projektowe zajmujące się dizajnem przemysłowym. Jest także jednym z wykładowców szkoły Eina w Barcelonie, kształcącej kolejne pokolenia młodych dizajnerów. Styl Joana Gaspara można określić jako minimalistyczny i oszczędny, ale zarazem wyrazisty. Dorobek Hiszpana obejmuje zarówno oświetlenie, meble, ceramikę łazienkową, elementy przestrzeni miejskiej, jak i przedmioty domowego użytku, takie jak oryginalna doniczka na kwiaty czy kolorowy wieszak.

Wkrótce pojawią się szczegółowe informacje dotyczące dat i miejsc spotkań w ramach projektu.

Roca
Biuro projektu
ul. Rakowicka 18 A;
Kraków

Dodaj komentarz