• 2009-08-26

25-lecie Shakin` Dudi na Rawa Blues Festival

10 października 2009 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek w Katowicach odbędzie się Rawa Blues Festival. Na Rawa Blues Festival od niemal trzydziestu lat prezentowani są najciekawsi bluesowi wykonawcy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ale na Rawie jest też miejsce, dla innych gatunków muzycznych, które mocno z bluesa czerpią – jak rock`n`roll, niepokorne dziecko bluesa. Właśnie dlatego Shakin` Dudi, czyli Irek Dudek i jego rock`n`rollowa załoga świętować będą 25 lat działalności podczas tegorocznej edycji Festiwalu.

Shakin` Dudi, fot. Łukasz Rak

Shakin` Dudi, fot. Łukasz Rak

Zespół zaprezentuje specjalnie przygotowany program, podsumowujący muzyczną podróż Shakin` Dudiego przez krainę klasycznego rock`n`rolla, neoswinga i punk`n`rolla. Szykuje się kilka muzycznych niespodzianek, będą oczywiście też największe przeboje, niekoniecznie w starych aranżacjach. Jak zwykle można liczyć na dynamiczny i energetyczny show. Szczególnie, że ostatnimi czasy przed występami Dudek mobilizuje zespół hasłem Gryźć trawę! Mamy gryźć trawę!.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja największego festiwalu bluesowego w Polsce odbędzie się 10 października w katowickim Spodku. Wystąpi 19 zespołów na dwóch scenach. Wśród gwiazd są takie nazwiska jak Rod Piazza & The Mighty Flyers, Eric Sardinas i Eden Brent.

Bilety do nabycia poprzez oficjalny serwis RawaBlues.com, w sieci sprzedaży TicketPro oraz w wybranych sklepach muzycznych.

Dodaj komentarz