• 2009-08-24

Festiwal Muzyki Celtyckiej

Od 28 do 30 sierpnia 2009 roku w Będzinie potrwa VII Festiwal Muzyki Celtyckiej Zamek. Będzie to największa w Polsce i jedna z największych w Europie imprez celtyckich, w ramach której otwrte zostaną warsztaty muzyczne i taneczne, wystawy i inne wydarzenia kulturalne.

Festiwal muzyki celtyckiej

Festiwal muzyki celtyckiej

Wśród oczekiwanych przez publiczność gwiazd Festiwalu znajdą się m.in.: Brytyjczycy z Tim O’Connor Band, niemiecki harfista Jochen Vogel i Francuzi ze Startijenn. Podczas VII Zamku po raz kolejny wystąpią również ulubieńcy będzińskiej publiczności – One String Loose – okrzyknięci przez BBC Radio Wales jednym z najbardziej utalentowanych młodych walijskich zespołów. W ciągu sześciu lat, Festiwal zdobył sobie wierną publiczność, która z całego kraju i zagranicy przybywa na południe Polski, by spędzić pod będzińskim zamkiem ostatni weekend lata. Do tego grona, co roku dołączają kolejne dziesiątki osób, które w folkowej muzyce z regionów Irlandii, Szkocji i Bretanii odkrywają coś dla siebie.

Cieszymy się, że z roku na rok ranga naszego Festiwalu rośnie. Zamek stał się już marką rozpoznawalną w folkowych kręgach Europy. Dzięki temu, w każdym kolejnym roku udaje nam się zaprosić na Festiwal coraz większe gwiazdy. Wszystkie wydarzenia kulturalne towarzyszące imprezie są tematycznie powiązane. Zamkowi goście mają więc niepowtarzalną okazję nie tylko poznać folkowe brzmienie Europy, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o tradycjach naszych sąsiadów, poznać fascynujące legendy celtyckie, czy nauczyć się skocznych tańców irlandzkich, szkockich i bretońskich. Miłośników celtyckich klimatów stale przybywa, dla nas, jako organizatorów Festiwalu dużą satysfakcją jest fakt, że mamy w tym swój udział – powiedział Łukasz Kulesza, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Od 28 do 30 sierpnia 2009 roku w Będzinie

Dodaj komentarz