• 2009-08-18

Argentyna i Chile w obiektywie Jacka Boneckiego

Od 14 sierpnia do 30 września 2009 roku w galeriach: Pociąg do sztuki prezentowany będzie  projekt fotograficzny: Argentyna i Chile w obiektywie Jacka Boneckiego.  Wystawę w kilku odsłona będzie można oglądać od piątku 14 sierpnia w galeriach  na stacjach metra Świętokrzyska, Centrum, Pole Mokotowskie i Imieln w Warszawie.

fot. Jacek Bonecki

fot. Jacek Bonecki

Wystawa stanowi wybór najciekawszych fotografii z dwóch z pośród ponad 50 krajów świata, które stały się źródłem inspiracji i kreacji fotograficznej Jacka Boneckiego. W tym roku artysta w roli dziennikarza towarzyszył rajdowi Dakar. Tak powstał niezwykły materiał prezentowany na wystawie. Ponad 8000 km podróż po drogach i pustyniach Argentyny oraz Chile, ukazują piękno i egzotykę tej części Ameryki południowej oraz specyfikę niezwykle ciężkiego rajdu Dakar.

Trudne warunki pracy wymagają używania sprzętu gwarantującego dobrą jakość zdjęć nawet w najtrudniejszych warunkach zdjęciowych, są przy tym bardzo proste i logiczne w obsłudze. Zdjęcia prezentowane na wystawie wykonane zostały aparatem A900 wyposażonym w matryce o rozdzielczości 24MP. To sprzęt gwarantujący wysoką jakość obrazu bez względu na wielkość powiększenia. To uniwersalny aparat nie tylko do pracy w studio, ale także w podróże nawet te najbardziej ekstremalne. Artysta sprawdził aparat w najtrudniejszych pustynnych warunkach, tropikach oraz silnych mrozach. Praca nim, jak mówi artysta, ze względu na jasną matówkę, prostą obsługę i małą masę jest przyjemnością, a obiektywy Sony G i Zeiss pozwalają wgryźć się w temat z wyjątkowo ostrą precyzją.

fot. Jacek Bonecki

fot. Jacek Bonecki

Jacek Bonecki z wykształcenia jest operatorem filmowym. Ma na koncie współpracę przy realizacji wielu filmów dokumentalnych, fabularnych, seriali, wideoklipów, a także kilkuset programów telewizyjnych. Fotografuje od 1984 roku. Zajmuje się fotografią komercyjną i artystyczną, ale przede wszystkim fotografuje dla zabawy i przyjemności łącząc to z pasją podróżowania. Odwiedził już z aparatem i kamerą ponad 50 krajów świata. Specjalizuje się w fotografii studyjnej, portretowej, reportażowej i krajobrazowej, choć eksperymentuje z wieloma dziedzinami sztuki. Ma na swoim koncie wiele wystaw w Polsce oraz zagranicą. Prowadzi również działalność edukacyjną i popularyzującą fotografię na wielu warsztatach oraz kursach fotografowania.

Wystawy oglądać będzie można:
Galeria na stacji Świętokrzyska – 12 sierpnia – 30 września 2009
Galeria na stacji Centrum, Pole Mokotowskie i Imieln – 12 sierpnia – 11 września 2009

Dodaj komentarz