• 2009-08-08

Zapach czasu Teatru KTO

Dnia 16 sierpnia 2009 roku o godzinie 21.00 na Rynku w Żarach odbędzie się spektakl plenerowy Teatru KTO, zatytułowany Zapach czasu. Spektakl prezentowany jest w ramach Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką 2009.

Teatr KTO, "Zapach czasu", Meksyk 2008, fot. W. Siemaszkiewicz

Teatr KTO, "Zapach czasu", Meksyk 2008, fot. W. Siemaszkiewicz

Zapach czasu to poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza, a także przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera. W przedstawieniu występuje wiele barwnych, czasem strasznych, czasem śmiesznych postaci i sytuacji charakterystycznych dla małego polskiego miasteczka lat 20-30. Jest to jednak spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości.

W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również na żywo przez aktorów na harmonijkach ustnych. Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła. Spektakl prezentowany był w wielu miastach Polski, a także we Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, na Ukrainie, w Brazylii, Tunezji, Korei Południowej, Meksyku.

16 sierpnia 2009 roku o godzinie 21.00 na Rynku w Żarach

Dodaj komentarz