• 2009-08-06

Otwarte Dni Animacji w Zwierzyńcu

W dniach 10 i 11 sierpnia 2009 roku, w ramach Międzynarodowych Warsztatów Filmu Animowanego, odbędą się Otwarte Dni Animacji. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Filmowe CinéEuropa w czasie 10. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

Każdy zainteresowany zdobyciem podstawowych doświadczeń z dziedziny animacji, może pod okiem fachowców zrealizować krótki film metodą piksilacji, polegającej na poklatkowym filmowaniu animowanych postaci ludzkich i przedmiotów. To okazja, aby poznać poszczególne etapy powstawania filmu: od tworzenia scenariusza, poprzez prace plastyczne, aż do montażu obrazu z dźwiękiem.

Koordynatorem merytorycznym Warsztatów jest prof. Jerzy Kucia – scenarzysta i reżyser filmów animowanych, producent, pedagog, grafik i malarz. Jeden z najbardziej utytułowanych twórców animacji filmowej w Polsce. Absolwent wydziału malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończył w 1967. Jako twórca filmów animowanych debiutował w 1972 filmem Powrót. Prowadzi coroczne Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego w Krakowie.

10, 11 sierpnia 2009 roku
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny,
ul. Partyzantów 3
Zwierzyniec

Dodaj komentarz