• 2009-08-05

II Letni Festiwal Nowego Miasta Muzyka I Historia

Od 8 do 30 sierpnia 2009 roku w Warszawie odbędzie się II Letni Festiwal Nowego Miasta Muzyka i Historia. Festiwal zainauguruje koncert kwartetu smyczkowego Merlo.

ii-lfnm-grafika

Tegoroczny Festiwal jeszcze szerzej zaprezentuje zagadnienia historyczne i muzyczne, dlatego w bieżącym roku jego struktura została wzbogacona o sobotnie koncerty plenerowe oraz o spacery z  jednym z  warszawskich przewodników – panem Andrzejem Kochanowskim. Muzycznym motywem przewodnim bieżącej edycji festiwalu będzie muzyka polska w wykonaniu  polskich artystów.

W trzy soboty na scenie plenerowej zlokalizowanej na rynku Nowego Miasta, będą prezentowane koncerty edukacyjne, po których publiczność wraz z naszym varsavianistą – Andrzejem Kochanowskim, będzie zwiedzać Nowe Miasto każdorazowo różnymi trasami.  Spotkania te będą skierowane głównie do młodzieży i rodzin  z dziećmi. Każdorazowo będą rozpoczynać się krótkim koncertem edukacyjnym (ok. 40 minut) na Rynku Nowego Miasta, podczas którego będą prezentowane poszczególne instrumenty orkiestrowe. Następnie słuchacze będą udawać się na spacer z przewodnikiem – Andrzejem Kochanowskim. Punktem wyjścia każdorazowo będzie Rynek Nowego Miasta. Pan Andrzej Kochanowski przedstawi zwiedzającym kolejne nowomiejskie obiekty i związane z nimi wydarzenia legendarne i historyczne. Udział w koncertach i zwiedzaniu będzie bezpłatny. Trzy niedzielne koncerty będą odbywać się w nowomiejskich kościołach (ul.Przyrynek, ul.Zakroczymska 1, ul.Freta 10). Koncerty te będą w całości poświęcone muzyce polskiej. Prezentowane utwory zostały starannie dobrane, aby jak najpełniej zaprezentować polską kulturę muzyczną zarówno polskim słuchaczom jak i turystom zagranicznym. W repertuarze znalazły się dzieła, skomponowane przez  polskich kompozytorów. Każdy z niedzielnych koncertów zyska stosowny komentarz historyczny prezentowany przez Andrzeja Kochanowskiego w formule nawiązującej do ubiegłorocznej. Słowo o muzyce wygłosi Paweł Kos-Nowicki, który zapozna słuchaczy z wykonywanymi dziełami oraz sylwetkami ich twórców.

WYKONAWCY II LETNIEGO FESTIWALU NOWEGO MIASTA 2009:
Andrzej Kochanowski, Zespół Instrumentów Barokowych Il Tempo, Konstanty Andrzej Kulka, Zespół Kameralistów Camerata Vistula, Tytus Wojnowicz, Zbigniew Pilch,Nowa Orkiestra Kameralna, Zespół Sabionetta, Agnieszka Obst, Magdalena Tejchma, Katarzyna Kalinowska, Barbara Świderska, Romuald Gołębiowski, Alina Mleczko ,Leszek Wachnik, Kwartet smyczkowy Merlo

Dodaj komentarz